Reklama

W gminie Łęczyca podatki bez zmian

Opublikowano:
Autor:

W gminie Łęczyca podatki bez zmian - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Aktualności Rolnicy mogą odetchnąć z ulgą? Najprawdopodobniej tak, ponieważ wieść gminna niosła, że podczas ubiegłotygodniowej sesji (9 listopada) radni mieli głosować nad podwyższeniem podatków w gminie Łęczyca. Okazało się, że podatki pozostały bez zmian, a za tym stanem rzeczy głosowało 14 radnych. Wójt podkreśla z kolei, że podatek rolny jest najniższy w powiecie. - Gmina Łęczyca jest w całości rolnicza, a sytuacja rolników jest bardzo ciężka, ponieważ ten rok doświadczył rolników poprzez skutki przezimowania, czyli brak śniegów i mrozów. Później, mieliśmy do czynienia z częściowymi oznakami suszy, więc podatki pozostały niezmienione, aby poniekąd pomóc rolnikom. Podatek rolny jest najniższy w powiecie, a z kolei parę innych samorządów go podwyższyło. My tego nie zrobiliśmy. 

Podatek rolny w gminie Łęczyca wynosi obecnie 100 zł od 1 ha gruntu rolnego. Jacek Rogoziński wyjaśnia, że wyższe podatki spowodowałyby znaczne ograniczenie domowych budżetów.

Wójt opowiada także o planowanych inwestycjach i długu, jaki musi spłacać gmina. 

- Będziemy prawdopodobnie realizować dwa duże projekty, czyli budowa sali sportowej w Wilczkowicach i przydomowych oczyszczalni ścieków z dość dużym dofinansowaniem ze środków zewnętrznych. W związku z tym, że spłacam dług, a po objęciu posady wójta było to 6 mln zł, natomiast na dzień dzisiejszy zostały niecałe 4, co rok muszę oddać do banku prawie milion złotych zadłużenia po poprzedniku. Niemniej, szykuję pełen pakiet inwestycji na lata 2017-2018 ze wsparciem właśnie ze środków zewnętrznych – zakończył wójt. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE