Reklama

Reklama

W "Jedynce" o bezpieczeństwie w sieci i nie tylko

Opublikowano: śr, 25 paź 2017 11:25
Autor:

W "Jedynce" o bezpieczeństwie w sieci i nie tylko - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Aktualności Wszyscy zdajemy sobie sprawę z tego, jak ważna w wychowywaniu młodych ludzi jest profilaktyka. Dlatego w dniach 18-20 października wszyscy nasi wychowankowie wzięli udział w warsztatach profilaktycznych prowadzonych przez trenera z Centrum Rozwiązywania Problemów Społecznych w Warszawie.Uczniowie szkoły podstawowej uczestniczyli w zajęciach: „Bezpieczne zachowania w sieci” – klasy I i ”Złapani w sieć” –klasy IV-VII. Poznawali oni zasady bezpiecznego korzystania z Internetu poprzez: ukazanie wpływu Internetu i gier komputerowych na młodego człowieka, poznanie alternatywnych form spędzania wolnego czasu, przestrzeganie przed niebezpieczeństwami napotykanymi w sieci, uczenie ograniczania czasu spędzanego przez dzieci przed telewizorem i komputerem.

Reklama

Uczniom klas gimnazjalnych zaproponowaliśmy warsztaty na temat „Mówimy Nie uzależnieniom”. Ich celem było kształtowanie umiejętności asertywnego odmawiania, wyrażania prośby o pomoc, dostarczenie wiedzy i obalenie mitów na temat uzależnień, podejmowania decyzji z uwzględnieniem ich konsekwencji, promocja stylu życia alternatywnego wobec używek, wskazanie negatywnych skutków picia alkoholu, wskazanie metod obrony przed naciskiem otoczenia, wskazanie zalet aktywnego spędzania wolnego czasu.

Nauczyciele wzięli udział w szkoleniu „Profilaktyka uzależnień od substancji psychoaktywnych, rodzice mieli możliwość uczestniczenia w warsztatach na temat „Co jest po drugiej stronie?” poruszającym problem bezpieczeństwa młodych ludzi w Internecie.

Nasi uczniowie bardzo aktywnie uczestniczyli w warsztatach i mamy nadzieję, że przyczyniły się one do zwiększenia świadomości dotyczącej wszelkiego rodzaju uzależnień i propagowania zdrowego stylu życia. Wszystkich zainteresowanych zjawiskiem cyberprzemocy zapraszamy do zapoznania się z materiałami na temat bezpieczeństwa w sieci pod linkiem: materiały informacyjne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.