Reklama

W Łęczycy powstaje Kładka Miłości?

Opublikowano:
Autor:

W Łęczycy powstaje Kładka Miłości? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Aktualności Łęczyca jest niewątpliwie dumnym miastem, bogatym w historię, dlatego też pragnienie mieszkańców o utworzeniu wielkiego miasta jest jak najbardziej zrozumiałe. Jeżeli istnieje jakiś element, który łączy ze sobą większość dużych miast, to jest to bez wątpienia… kłódka. A raczej mnóstwo kłódek.Tak zwane „Kłódki Miłości” są formą wyrażenia tego silnego uczucia przez osoby zakochane. Na kłódkach umieszcza się tabliczkę z wyznaniem milosnym, inicjałami, bądź datą, która jest wyjątkowa dla osób zakochanych, po czym kłódki te zamiesczane są w miejscach publicznych.Legenda głosi, że zwyczaj ten pochodzi z Florencji, gdzie uczniowie szkoły Sanita in Costa San Giorgio wykorzystywali kłódki z szafek szkolnych i zakładali je na moście Ponte Vechcio, pisząc na nich wyznania miłosne. 

W Polsce również przyjął się ten zwyczaj i do najpopularniejszych obiektów, na których zakochani chcieli uwiecznić swoją miłość, należą: Most Tumski we Wrocławiu, Kładka Ojca Bernatka w Krakowie czy Most Świętokrzyski w Warszawie.

Jak można zauwazyć, tradycja ta powoli przenosi się do Łęczycy, gdzie zakochani również zawiesili Kłódki Miłości, które znajdują się na kładce przy zalewach miejskich. Co prawda, jak na razie nie ma ich wiele, ale wierzymy, że z czasem zwyczaj ten w naszym mieście zyska na popularności.

Warto mieć również na uwadze, że nadmiar Kłódek Miłości doprowadził do ich demontażu. W Paryżu podjęto decyzję o ich usunięciu z Mostu Arcybiskupiego, ponieważ waga wszystkich kłódek wynosiła aż 45 ton!

Macie może propozycje dotyczące odpowiedniej lokalizacji dla Kłódek Miłości w naszym mieście?

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE