Reklama

W Łęczycy rosną zawodnicy cybersportu

Opublikowano:
Autor:

W Łęczycy rosną zawodnicy cybersportu - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Aktualności Przyspieszone tętno, bieg przez mroczne tunele, pistolet w dłoni... Narastające napięcie, które z każdą kolejną chwilą staje się nie do zniesienia. Cień widoczny na murze, szybki obrót i... Chwila nieuwagi kosztowała nas życie. Czy to scenariusz filmu? Cytat z książki? Skądże znowu, to rozgrywki e-sportu!Sport elektroniczny jest specyficzną dyscypliną sportu, którą opisać można w jednym zdaniu: profesjonalne granie w gry komputerowe. Gry wideo już od wielu lat przestały być kojarzone z  zabijaniem nudy. Przerodziły się w jedną ideę, jedną zabawę – rozgrywki polegające na współzawodnictwie, a cel jest oczywisty: bycie najlepszym pośród najlepszych. Dzisiaj emocje i rywalizacja sięgają zenitu, bo obok ambicji, potu, lat treningów pojawiają się potężne turnieje, z wielkimi pieniędzmi i innymi nagrodami. Istnieją już odpowiedniki mistrza Europy czy też świata. Zapaleni gracze prócz pasji i dobrej zabawy potrafią podróżując po globie zarabiać w ten sposób na swoje życie.

Ludzie wcielający się w rolę antyterrorystów, magów czy też piłkarzy rozwijają ponadto swój refleks i możliwość podejmowania szybkich decyzji. Dużo na ten temat ma do powiedzenia dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 im. Jadwigi Grodzkiej, Andrzej Saganiak, który organizował w szkole turnieje Boruta Winter Series.

- Organizowaliśmy kilkukrotnie zawody Boruta Winter Series. Miało to bardzo dobry oddźwięk. Wielu uczniów, a nawet absolwentów przychodziło do nas, by wziąć w nich udział. Niestety w chwili obecnej nie dysponujemy oryginalnymi grami, dzięki którym moglibyśmy zorganizować kolejną edycję – mówi Andrzej Saganiak, dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 im. Jadwigi Grodzkiej.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE