Reklama

Warsztaty programowania w języku C w łęczyckim gimnazjum

Opublikowano:
Autor:

Warsztaty programowania w języku C w łęczyckim gimnazjum - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Aktualności W dniach 23-24 lutego odbędą się w Gimnazjum im. Jana Pawła w Łęczycy warsztaty programowania w języku C. Łęczycka placówka od wielu lat wdraża naukę programowania od najmłodszych klas poprzez zajęcia informatyki i mechatroniki. Tym razem uczniowie będą mieli okazję zobaczyć analogię między  graficznym środowiskiem programistycznym, w którym pracują na co dzień a środowiskiem tekstowym wykorzystywanym przez profesjonalnych programistów.Warsztaty programowania obejmować będą zapoznanie z podstawami języka C, zdobycie praktycznych umiejętności wykorzystania zmiennych, stosowania pętli, funkcji, warunków, a także projektowania i tworzenia własnych aplikacji na bazie zdobytej wiedzy. Każdy uczestnik będzie miał również możliwość zaprogramowania mikrokontrolera.

Dlaczego warto uczyć się programowania? Bo nauka programowania, to kształcenie umiejętności rozwiązywania zadań na bazie logicznego myślenia, postępowania według określonych zasad, poszukiwania różnych rozwiązań  tego samego problemu. Przynosi to korzyści zarówno w nauce innych przedmiotów, jak i w wielu aktywnościach życiowych. W przyszłości może przyczynić się do rozwoju kreatywności i podejmowania innowacyjnych działań w wielu dziedzinach.

Wprowadzenie nauki programowania ma również na celu przygotowanie uczniów do świadomego wyboru kierunków informatycznych, jako dalszej drogi kształcenia, a w konsekwencji zwiększenia liczby osób podejmujących pracę w zawodach wykorzystujących informatykę, na które jest olbrzymie zapotrzebowanie na rynku pracy.

Warsztaty przygotowują Łukasz Gruszczelak, student mechatroniki Politechniki Wrocławskiej, uczestnik krajowych i międzynarodowych turniejów robotów oraz Łukasz Cybulski, nauczyciel informatyki i mechatroniki łęczyckiej placówki.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE