Reklama

Weź udział w największych jasełkach na świecie! Jutro ulicami Łęczycy przejdzie orszak Trzech Króli

Opublikowano:
Autor:

Weź udział w największych jasełkach na świecie! Jutro ulicami Łęczycy przejdzie orszak Trzech Króli - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Aktualności Od 2009 roku kolejne miasta nie tylko w Polsce, ale i na świecie 6 stycznia wyruszają w uroczystych orszakach, by podobnie jak Trzej Królowie za Betlejemską Gwiazdą podążyć do szopki i złożyć hołd Jezusowi. W tym roku również łęczycanie będą mieć możliwość przejścia ulicami Królewskiego Miasta w uroczystym orszaku.

Obchody święta Trzech Króli rozpoczną się w południe mszą święta w kościele pw. św. Andrzeja Apostoła w Łęczycy, następnie łęczycanie o godzinie 12.45 ulicą Kościelną, Alejami Jana Pawła oraz  ulicą Kilińskiego w orszaku prowadzonym przez Mędrców ze Wschodu, w towarzystwie aniołów i pasterzy przejdą na plac przy Klasztorze Ojców Bernardynów, gdzie czekać będzie żywa szopka.

W celu uświetnienia obchodów święta Trzech Króli na scenie najpiękniejsze kolędy zaprezentują przedszkolaki oraz uczniowie szkół podstawowych. Choć styczeń kojarzy się z siarczystym mrozem, jutrzejsze prognozy pogody wskazują nawet na kilkanaście stopni powyżej zera! – mówi wykonująca zadania i kompetencje Burmistrza Miasta Łęczyca Monika Kilar-Błaszczyk.

Dzieci i dorośli będą mogli spróbować swoich sił w licznych konkursach o charakterze świąteczno-noworocznych.

Zachęcamy do przebrania się za pasterzy, anioły, dwórki, rycerzy lub wojowników. Jeśli jednak nie znajdą Państwo w swoich szafach odpowiedniego ubioru, może zechcecie założyć na głowę papierową koronę, która przez lata stała się atrybutem święta. Jak w naszym mieście przebiegać będzie orszak zależy w ogromnej mierze od nas. Zadbajmy o jego wyjątkową oprawę – dodaje Monika Kilar-Błaszczyk.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE