Reklama

[WIDEO] CBŚ rozbija gang! Łęczycanie wśród zatrzymanych!

Opublikowano:
Autor:

[WIDEO] CBŚ rozbija gang! Łęczycanie wśród zatrzymanych! - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Aktualności W ramach śledztwa nadzorowanego przez Prokuraturę Rejonową Łódź – Bałuty, we wtorek, 16 września funkcjonariusze CBŚ zatrzymali 8 osób, którym prokurator przedstawił zarzuty kierowania i udziału w zorganizowanej grupie przestępczej mającej na celu wyłudzanie mieszkań od osób starszych, nieporadnych, niebędących w stanie należycie przewidywać skutków swoich decyzji. Grupą kierował 48-letni mężczyzna będący właścicielem biura oraz jego 26-letnia córka - mieszkańcy Łodzi. Wśród zatrzymanych są także mieszkańcy Łęczycy i Aleksandrowa Łódzkiego. Za zarzucane czyny podejrzanym grozi kara pozbawienia wolności w wymiarze do lat 12.

Osoby wchodzące w skład grupy przestępczej wyszukiwały za pośrednictwem spółdzielni mieszkaniowych czy też ośrodków pomocy społecznej zadłużone lokale, których właściciele znajdowali się w trudnej sytuacji finansowej. Pokrzywdzeni ze względu na swą nieporadność, łatwo zawierzali obietnicom pomocy ze strony obcych im osób, polegającej na spłacie zadłużenia i podpisywali notarialne pełnomocnictwa do dalszych działań związanych z rozporządzaniem ich lokalem. Podejrzani nie wywiązywali się ze zobowiązań finansowych w stosunku do pokrzywdzonych, wobec czego ci stawali się bezdomnymi bez środków do życia. Przejęte w ten sposób lokale były sprzedawane przez członków grupy przestępczej

Działalność grupy trwała od listopada 2011r. do września 2014r. W tym czasie grupa wyłudziła co najmniej 13 mieszkań o łącznej wartości około 1 miliona zł.

Po przesłuchaniu podejrzanych w stosunku do trojga z nich prokurator zastosował środki zapobiegawcze w postaci dozoru policji i zakazu opuszczania kraju. Wobec 5 osób skierowane zostały do sądu wnioski o ich tymczasowe aresztowanie. Decyzję w tej sprawie sąd podejmie w dniu dzisiejszym. Wszystkie osoby, które padły ofiarą działalności łódzkiej firmy, a nie powiadomiły policji czy prokuratury proszone są o kontakt z CBŚ pod nr. tel. 42 665 12 90 lub 502 692 815.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE