Reklama

Włamywacze w rękach stróżów prawa. Ukradli sprzęt za 8 tysięcy złotych!

Opublikowano:
Autor:

Włamywacze w rękach stróżów prawa. Ukradli sprzęt za 8 tysięcy złotych! - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Aktualności Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Łęczycy zatrzymali dwóch mężczyzn odpowiedzialnych za włamania na terenie miasta. Łupem złodziei padły narzędzia i elektronarzędzia na łączną kwotę blisko 8 tysięcy złotych. Przestępstwo to jest zagrożone karą do 10 lat pozbawienia wolności. Starszemu z włamywaczy grozi wyższa odpowiedzialność karna ponieważ działał w warunkach recydywy. - 14 stycznia dyżurny łęczyckiej komendy skierował mundurowych w rejon garaży usytuowanych na jednej z ulic miasta. Na miejscu policjanci potwierdzili telefoniczne zgłoszenie przestępstwa. Rozpoczęli oględziny oraz penetrację terenu. W rejonie garażu na ziemi funkcjonariusze zauważyli ślady, które jak się później okazało zrobiono skradzionym agregatem prądotwórczym. Z uwagi na fakt, że były świeże do pomocy w wykryciu złodzieja wykorzystano psa służbowego - mówi podkom. Agnieszka Ciniewicz.

Ten doprowadził śledczych do pobliskiego mieszkania. W lokalu policjanci ujawnili przedmioty, które chwilę wcześniej skradziono z garażu. Podczas dalszych czynności przeprowadzonych w domu podejrzewanego o włamanie kryminalni ujawnili kolejne rzeczy pochodzące z przestępstwa. Znalezione klucze hydrauliczne, pudełka z uszczelkami, wodomierze pochodziły z przestępstwa, które miało miejsce 4 stycznia również w Łęczycy.

- 38 – letni włamywacz został dowieziony do łęczyckiej komendy. W ślad za nim trafił 30 – letni wspólnik. W trakcie wykonywania czynności z zatrzymanymi śledczy przyjęli kolejne zawiadomienie o przestępstwie. Okazało się, że w nocy z 11/12 stycznia w tym samym miejscu 30 i 38 – latek włamali się do sąsiedniego garaży - kónczy podkom. A. Ciniewicz.

W sumie mężczyźni usłyszeli zarzuty włamania do trzech miejsc na terenie miasta skąd skradli narzędzia i elektronarzędzia na łączną kwotę blisko 8 tysięcy złotych. Przestępstwo jest zagrożone karą do 10 lat pozbawienia wolności. Starszemu z zatrzymanych grozi jednak wyższy wymiar kary ponieważ działał w warunkach recydywy, czyli powrotu do przestępstwa.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE