Reklama

Reklama

Wyremontowana Biblioteka Publiczna w Witoni zaprasza czytelników

Opublikowano: pon, 3 lip 2017 11:48
Autor:

Wyremontowana Biblioteka Publiczna w Witoni zaprasza czytelników - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Aktualności Uroczyste poświęcenie i otwarcie budynku użytku publicznego w Witoni za nami, a jak pisaliśmy wcześniej, nowej wersji doczekała się także Biblioteka Publiczna Gminy Witonia, która gorąco zaprasza czytelników, miłośników książki i nie tylko.Misją Biblioteki Publicznej Gminy Witonia jest upowszechnianie wiedzy i kultury, rozwijanie zainteresowań dzieci i młodzieży oraz promowanie i organizowanie bogatej oferty kulturalno-rozrywkowej i informacyjnej mieszkańcom gminy Witonia i okolic w taki sposób, aby każdy z nich czuł się najważniejszy na świecie. Organizatorem i pierwszym kierownikiem biblioteki był Ignacy Piaskowski, natomiast najwcześniejsza wzmianka o przeznaczeniu pieniędzy pod działalność biblioteki datowana jest na 11 grudnia 1946 roku. Obecnie pieczę nad placówką sprawuje pani Anna Stolarczyk.

Reklama

Biblioteka oferuje wypożyczenie książek z zakresu: literatury pięknej, lektur szkolnych, popularnonaukowych, gazet i czasopism oraz materiałów służących zaspokajaniu potrzeb informacyjnych i samokształceniowych. 

W witońskiej placówce można liczyć na wszechstronną pomoc bibliotekarza przy korzystaniu ze zbiorów, możliwość skorzystania z księgozbioru podręcznego i zborów regionalnych, dostęp do katalogów informujących i zbiorach, bezpłatny dostęp do Internetu oraz na pomoc w poszukiwaniu informacji. 

Biblioteka zaprasza do wypożyczalni i czytelni, Dyskusyjnego Klubu Książki oraz aktywnego uczestnictwa w życiu biblioteki. 

Ponadto, od września 2017 roku do maja 2018 roku ruszy kolejna edycja akcji: „Super Czytelnik Biblioteki Publicznej Gminy Witonia”.

Biblioteka czynna jest: 

- poniedziałek – 7:30 – 15:30

- wtorek – 8:00 – 16:00

- środa – 7:30 – 15:30

- czwartek – 7:30 – 15:30

- piątek – 8:00 – 16:00

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.