Reklama

Zaproszenie na wycieczkę zabytkoznawczą do Gdańska

Opublikowano:
Autor:

Zaproszenie na wycieczkę zabytkoznawczą do Gdańska - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Aktualności Muzeum w Łęczycy i Miejska Komisja Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Łęczycy serdecznie zapraszają na bezpłatną wycieczkę zabytkoznawczą do Gdańska, która odbędzie się w dniu 9 października 2016 roku (niedziela, godzina i miejsce wyjazdu zostaną podane w poniedziałek 3 października)Zgłoszenia przyjmowane są w sekretariacie Muzeum tel: (24) 721 89 97Uwaga! Wycieczka przeznaczona jest dla mieszkańców Łęczycy i uczniów szkół średnich Łęczycy oraz osób zawodowo związanych z naszym miastem. Uczestników obowiązuje również całkowity zakaz spożywania napojów alkoholowych.

Program wycieczki:

Zwiedzenie wystawy: LUX IN ORIENTE – LUX EX ORIENTE. Polska i Stolica Apostolska – 1050 lat historii, prezentowanej Zielonej Bramie Oddziale Muzeum Narodowego w Gdańsku (ul. Długi Targ). Wystawa, zorganizowana z okazji jubileuszu chrztu Polski jest jednym z najgłośniejszych wydarzeń muzealnych 2016 roku w Polsce i będzie z pewnością niezapomnianym i głębokim przeżyciem kulturowym i duchowym dla wszystkich ją oglądających. Ekspozycja obejmuje przedmioty prezentowane po raz pierwszy w Polsce (w większości pokazane po raz pierwszy w historii), pochodzące ze zbiorów Watykanu (Apostolskiej Biblioteki Watykańskiej, Fabryki św. Piotra, Zakrystii Papieskiej, Urzędu Papieskich Celebracji Liturgicznych, Muzeum i Archiwum Kongregacji Ewangelizacji Narodów, dawnej „de Propaganda Fide”, Tajnego Archiwum Watykańskiego, Papieskiej Biblioteki Misyjnej), a także ze zbiorów polskich diecezji (muzeów i archiwów z Krakowa, Poznania, Wrocławia, Kielc, Jasnej Góry, Lichenia), eksponaty z kolekcji państwowych (Biblioteki Narodowej, Zamku Królewskiego w Warszawie, Muzeum Narodowego w Poznaniu, Muzeum Narodowego w Warszawie, Muzeum Narodowego w Krakowie, Muzeum Narodowego w Gdańsku, Muzeum Początków Państwa Polskiego Gnieźnie i Muzeum w Lublinie) oraz z kolekcji prywatnych. Zwiedzanie wystawy odbywać się będzie z tzw. oprowadzaniem kuratorskim przez panią Maję Baran z Muzeum Narodowego w Gdańsku.

Po obejrzeniu wystawy grupa pozna, wraz z licencjonowanym przewodnikiem, tzw. „drogę królewską”, czyli Długi Targ – najpiękniejszą ulicą starego Gdańska, zwiedzając po drodze słynny ratusz (Oddział Muzeum Historycznego Miasta Gdańska). 

Na zakończenie planujemy zwiedzić bazylikę mariacką –największy ceglany kościół w Europie bogato wyposażony w arcydzieła sztuki gotyku, renesansu i baroku. 

Mamy nadzieję, że dla wszystkich uczestników zarówno wystawa jak i pobyt w malowniczym Gdańsku i złota polska jesień, pozostawi trwałe i piękne wspomnienia, pozwalające na przezwyciężenie trudów dnia codziennego bez sięgania po środki psychoaktywne. Ponadto uczestnicy wycieczki, swoimi opowieściami z podróży do Gdańska, zapewne zachęcą innych do turystyki kulturowej, jako zdrowej formy spędzenia wolnego czasu.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE