Reklama

Zdrowo i bezpiecznie w Szkole Podstawowej w Świnicach Warckich

Opublikowano: śr, 10 maj 2017 12:33
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Aktualności Kwiecień jest miesiącem poświęconym zagadnieniom profilaktyki zdrowotnej z okazji przypadającego wówczas  Światowego Dnia  Zdrowia. W Szkole Podstawowej w Świnicach Warckich zagadnienia zdrowia połączyliśmy  z bezpieczeństwem i wspólnie obchodziliśmy „Dzień Zdrowia i Bezpieczeństwa”.   Celem podjętych działań było  budzenie wśród uczniów zainteresowania własnym zdrowiem, kształtowanie nawyków zdrowego odżywiania, higieny, bezpieczeństwa w świecie realnym i wirtualnym.

Uczniowie oddziałów przedszkolnych i klasy I rozwiązywali quizy, zagadki i rebusy związane z tym tematem i pewnie wszyscy doskonale wiedzą „gdzie mieszkają witaminki?”. Uczniowie klas II- VI przygotowali i zaprezentowali w formie krótkich scenek, plakatów, pokazów, miniprezentacji różne zagadnienia związane ze zdrowym trybem życia. Klasa IIa  zaprezentowała w scence teatralnej zasady bezpieczeństwa w  ruchu drogowym, natomiast uczniowie równoległej klasy IIb przypomnieli numery alarmowe i wyjaśnili, kiedy należy z nich korzystać. Uczniowie klas IIIa zapoznali nas z podstawowymi zasadami higieny, o których należy pamiętać każdego dnia, zaś uczniowie klasy IIIb prezentując piramidę żywienia, wyjaśnili, jakimi zasadami należy się kierować, aby nasze posiłki były nie tylko smaczne, ale również wartościowe. Podkreślili rolę aktywności fizycznej, która jest najważniejsza w nowej piramidzie. Jak przygotować rower do bezpiecznych  wiosennych wycieczek poradzili nam uczniowie klasy IV. Przed nimi egzamin z „karty rowerowej”, więc są ekspertami w tej kwestii. Rolę sportu i ruchu w życiu człowieka podkreślili uczniowie klasy Va, którzy krótkim pokazem gimnastyki zachęcali nas do aktywności fizycznej. Natomiast uczniowie klasy Vb okazali się specjalistami w dziedzinie znajomości zasad bezpiecznego korzystania z Internetu. Zapoznali społeczność szkolną z zasadami „netykiety” oraz w krótkiej scence zaprezentowali,  na co zwracać uwagę  podczas zawierania znajomości w sieci, aby zadbać o własne bezpieczeństwo. Z kolei klasa szósta po raz kolejny zdała egzamin z zasad udzielania pierwszej pomocy. Bez paniki i fachowo, w krótkiej scence, uczniowie potrafili przekazać ważne informacje młodszym kolegom.

Życzymy naszym uczniom zdrowia, aby potrafili zastępować słodycze owocami, rezygnowali z niezdrowych przekąsek, zachowywali zdrowy rozsądek w korzystaniu z Internetu i byli aktywni fizycznie każdego dnia.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE