Reklama

Zmiany w budżecie Gminy Miasta Łęczyca na 2014r.

Opublikowano:
Autor:

Zmiany w budżecie Gminy Miasta Łęczyca na 2014r.  - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Aktualności 26 sierpnia odbyła się XLIV Sesja Rady Miejskiej w Łęczycy. Obradowano nad dwoma projektami uchwał: przyjęcia środków z Funduszu Spójności, będących w dyspozycji Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i gospodarki Wodnej w Warszawie na realizację projektu wyłonionego do dofinansowania w ramach działania 9.3 IX POIiś oraz wprowadzenie zmian w budżecie Gminy Miasta Łęczyca na 2014 rok. Sesja została otwarta przez Przewodniczącego Rady Miasta- Pawła Kuleszę. Po przyjęciu protokołu z porzedniej sesji i sprawozdania z realizacji uchwał usłyszano informacje z bieżącej działalności Burmistrza Miasta. 

Kolejnym punktem obrad było podjęcie uchwały wsprawie przyjęcia środków z Funduszu Spójności, będących w dyspozycji Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i gospodarki Wodnej w Warszawie na realizację projektu wyłonionego do dofinansowania w ramach działania 9.3 IX POIiś. Uchwała została przyjęta jednogłośnie.

Następnie podejmowano uchwałę na wprowadzenie zmian w budżecie Gminy Miasta Łęczyca na 2014 rok. Zarówno ta pozostała przyjęta.

Działania 9.3 oznaczają termomodernizację obiektów użyteczności publicznej. Projekt realizowany będzie od września do grudnia bieżącego roku i obejmować będzie: sporządzenie planu gospodarki niskoemisyjnej. Jest o niezbędny krok w stronę określenia kierunku charakteru działań podejmowanych przez władze miasta na rzecz poprawy ochrony powietrza i zwiększenia roli ochrony środowiska. Oprócz tego ma na celu redukować emisję gazów cieplarnianych, zwiększyć udział energii pochodzącej z źródeł odnawialnych i redukować zużycie energii finalnej, poprzez podniesienie efektywności energetycznej. Dotacja z Funduszu Spójności wynosi 28 tys. złotych.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE