Reklama

Zwiększono bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów

Opublikowano:
Autor:

Zwiększono bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Aktualności Policjanci z Łęczycy przeprowadzili działania pn: „Niechronieni” mające na celu zwiększenie bezpieczeństwa pieszych i rowerzystów jako uczestników ruchu drogowego.19 maja w godzinach 6 – 22 mundurowi łęczyckiej komendy ukierunkowali zadania na reakcji na naruszenia przepisów prawa o ruchu drogowym zwracając tym samym uwagę na:- niestosowanie się przez pieszych poruszających się po drodze po zmierzchu poza obszarem zabudowanym do obowiązku używania w sposób widoczny dla innych uczestników ruchu odblasków,- przechodzenie przez jezdnię w miejscach niedozwolonych,- poruszanie się po niewłaściwej stronie drogi,- parkowanie pojazdów w sposób utrudniający poruszanie się pieszych i rowerzystów,

- nieustępowanie pierwszeństwa pieszym i rowerzystom,
- przejeżdżanie skrzyżowań przy czerwonym świetle sygnalizatora.

Bilans działań to: 13 wykroczeń popełnionych przez kierujących pojazdami silnikowymi, 2 wykroczenia popełnione przez rowerzystów oraz 11 wykroczeń popełnionych przez pieszych, którzy przechodzili przez jezdnię w miejscu niedozwolonym lub poruszali się nieprawidłową stroną drogi. W związku z powyższym policjanci wystawili 19 mandatów karnych i zastosowali 7 pouczeń. W ramach akcji funkcjonariusze zatrzymali dwóch amatorów mocnych trunków, którzy pomimo spożytych promili wyruszyli w podróż. Około 8.00 na terenie gminy Witonia skontrolowany rowerzysta miał w organizmie 0,22 promile alkoholu, drugi również rowerzysta „wpadł” w ręce mundurowych około godziny 16.30 na terenie gminy Daszyna, badanie wykazało, że mężczyzna miał w organizmie 1,3 promila alkoholu.

Przypominamy: od 31 sierpnia 2014 r. każdy pieszy, który porusza się po zmierzchu po drodze poza obszarem zabudowanym, musi mieć odblask umieszczony w sposób widoczny dla kierujących. Za brak elementu odblaskowego grozi mandat.


UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE