Reklama

Reklama

Czwarta fala nie odpuszcza. W powiecie łęczyckim znów będą szczepić mieszkańców

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Łódzki Urząd Wojewódzki

 Czwarta fala nie odpuszcza. W powiecie łęczyckim znów będą szczepić mieszkańców - Zdjęcie główne

W powiecie łęczyckim znów pojawi się szczepieniobus | foto Łódzki Urząd Wojewódzki

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Łęczyca Ministerstwo Zdrowia poinformowało w poniedziałek o 903 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem. Czwarta fala pandemii cały czas rośnie, a specjaliści ciągle zachęcają do szczepień. W związku z tym powiat łęczycki po raz kolejny odwiedzą szczepieniobusy.

Reklama

Jak wynika z poniedziałkowego raportu podanego przez Ministerstwo Zdrowia, ostatniej doby odnotowano 903 nowe przypadki zakażenia koronawirusem. W powiecie łęczyckim COVID-19 nie zaraził się nikt, natomiast 86 osób objętych jest kwarantanną. 

Warto wspomnieć, że w niedzielę i poniedziałek liczby nowych zakażeń zwykle są nieco mniejsze. Dla porównania, dane z soboty wskazują 2012 nowych przypadków i 29 zgonów z powodu COVID-19.

Specjaliści ciągle rekomendują szczepienia jako najlepszą broń w walce z koronawirusem. Aby ułatwić mieszkańcom dostanie się do punktów szczepień, szczepieniobusy wyruszyły w trasę po całym województwie łódzkim. Pojawiły się w powiecie łęczyckim już wielokrotnie, a spotkamy je także w tym tygodniu. 

- Zasady w punkcie są bardzo proste: wystarczy, że masz już wystawione e-skierowanie. Bez rejestracji i zapisów na konkretną godzinę będziesz mógł skorzystać z jednodawkowej szczepionki firmy Johnson & Johnson – zaznacza Łódzki Urząd Wojewódzki.

Nowe mobilne punkty to pojazdy z wykwalifikowanym personelem medycznym i jednodawkową szczepionką Johnson & Johnson. Wiemy, że tym razem przyjadą do jednej z gmin w naszym powiecie:

14 października (czwartek) – Daszyna, budynek Gminnej Biblioteki Publicznej w Daszynie, 10:00 – 14:00

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE