Reklama

Reklama

Po roku przerwy wraca kwesta na łęczyckim cmentarzu. Sprawdź szczegóły

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: UM Łęczyca

Po roku przerwy wraca kwesta na łęczyckim cmentarzu. Sprawdź szczegóły  - Zdjęcie główne

Po roku przerwy wraca kwesta na łęczyckim cmentarzu | foto UM Łęczyca

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Łęczyca Po roku przerwy wraca w formie fizycznej kwesta na rzecz ratowania zabytkowych nagrobków organizowana przez Towarzystwo Miłośników Ziemi Łęczyckiej. Podobnie jak w 2019 roku na łęczyckim cmentarzu pojawią się wolontariusze, którzy będą zbierali pieniądze do specjalnie oznakowanych puszek.

Reklama

Tegoroczna kwesta odbywać się będzie przez dwa dni. 31 października (niedziela) do puszki będzie można wrzucić w godzinach 9:00 – 15:00. 1 listopada (poniedziałek) kwestujący na łęczyckim cmentarzu będą obecni w godzinach 8:00 – 15:00.

Akcja organizowana przez Towarzystwo Miłośników Ziemi Łęczyckiej cieszy się zainteresowaniem ze strony samorządów, radnych, jednostek kulturalnych i osób prywatnych, którzy również chętnie włączają się do kwestowania. 1 listopada od 13:00 do 14:00 kwestował będzie Burmistrz Paweł Kulesza wraz z Zastępcą Wojciechem Czaplijem.

W 2019 roku, dzięki pracy wszystkich wolontariuszy, udało się zebrać łącznie 10 450,59 zł. Pieniądze te postanowiono przeznaczyć na odnowienie grobu Stanisława Żółkowskiego – przedwojennego społecznika i doktora. Całkowity koszt obsługi kwesty i postawienia nagrobka zamknął się w kwocie 9 962,01 zł. Pozostałe pieniądze w wysokości 489,58 zł zachowano na poczet przyszłych renowacji.

Info: Urząd Miejski w Łęczycy

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE