Reklama

Reklama

„Porozmawiajmy w Łódzkiem” wystartowało w powiecie łęczyckim. Wręczono symboliczne czeki [ZDJĘCIA]

Opublikowano: wt, 26 kwi 2022 13:56
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Łęczyca Spotkanie w powiecie łęczyckim rozpoczęło cykl „Porozmawiajmy w Łódzkiem”. Inauguracja akcji odbyła się właśnie tam ze względu na otwarcie zrekonstruowanego grodziska w Tumie koło Łęczycy.

Reklama

- Chcemy, żeby te spotkania były trwałą tradycją kontaktu Urzędu Marszałkowskiego z samorządowcami i organizacjami pozarządowymi, funkcjonującymi na terenie poszczególnych gmin i powiatów – mówił w Urzędzie Gminy Góra Św. Małgorzaty marszałek Grzegorz Schreiber. - Zaczynamy tutaj, bo pobliski Tum to zarówno symbol historii Polski i kolebki polskości, jak i symbol funduszy europejskich, a grodzisko zostało zrekonstruowane m.in. dzięki unijnym środkom.

W poprzednim sezonie motywem przewodnim „Porozmawiajmy w Łódzkiem” była Strategia Rozwoju Województwa Łódzkiego 2030. W tym roku spotkania dotyczyć będą trzech kluczowych tematów: nowości w ofercie UMWŁ, Funduszy Europejskich dla Łódzkiego 2021-2027 oraz sposobów pomocy obywatelom Ukrainy, którzy znaleźli schronienie przed wojną na terenie naszego województwa.

Pierwsze „PwŁ” było okazją do wręczenia symbolicznych czeków m.in. dla lokalnych organizacji pozarządowych i stowarzyszeń. Z rąk marszałka odebrali je przedstawiciele: OSP w Kadzidłowej na organizację zajęć sportowo-rekreacyjnych dla dzieci, Stowarzyszenia „Reqin” na organizację turnieju piłki nożnej i pikniku sportowego, gminy Świnice Warckie na doposażenie boiska sportowego, powiatu łęczyckiego na modernizację podłogi w sali gimnastycznej w Zespole Szkół w Łęczycy oraz Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania „Między Wartą a Nerem” na organizację Przeglądu Orkiestr Dętych Powiatu Łęczyckiego.

W spotkaniu udział wzięli także parlamentarzyści: senator Przemysław Błaszczyk oraz posłowie Marek Matuszewski i Piotr Polak.

„Porozmawiajmy w Łódzkiem” to cykl zapoczątkowany w 2020 roku. To przede wszystkim spotkania z samorządowcami, możliwość podzielania się sukcesami, ale i problemami. Dyrektorzy Urzędu, przedstawiciele instytucji podległych samorządowi województwa przybliżają m.in. aktualne i planowane konkursy unijne, realizowane programy wsparcia, możliwość pozyskania grantów. Dla marszałka szczególnie cenne są rozmowy z sołtysami.

Info: Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.