Reklama

Reklama

Przeżyli ze sobą już pół wieku! Złote gody 7 małżeństw z powiatu łęczyckiego [ZDJĘCIA]

Opublikowano: śr, 3 lis 2021 11:17
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Łęczyca „Medal Za Długoletnie Pożycie Małżeńskie” – takie odznaczenie od Prezydenta RP otrzymało 7 par z Gminy Świnice Warckie, które w ubiegły weekend obchodziły 50. rocznicę ślubu.

Reklama

Uroczystość Złotych Godów odbyła się 27 października w sali konferencyjnej Urzędu Gminy Świnice Warckie. Jubilatów przywitała zastępca kierownika Urzędu Stanu Cywilnego Pani Emilia Żmudzińska. Podczas ceremonii odsłuchano marsz weselny Mendelsona - melodia ta przywołała wspomnienia, a na twarzach par rysowało się widoczne wzruszenie.

Dekoracji Dostojnych Jubilatów, w imieniu prezydenta Andrzeja Dudy, dokonały zastępca wójta Anna Matusiak i przewodnicząca Rady Gminy Halina Jeżak.

Odznaczenia otrzymali:

1) Państwo Halina i Henryk Borowscy

2) Państwo Zofia i Jan Marciniak

3) Państwo Teresa i Leon Matczak

4) Państwo Jadwiga i Wincenty Panfil

5) Państwo Krystyna i Tadeusz Pawlak

6) Państwo Zofia i Kazimierz Pruscy

7) Państwo Teresa i Stanisław Rosiak

- Ten piękny jubileusz świadczy o Państwa miłości, przywiązaniu i wzajemnym szacunku. Stanowicie Państwo moralny wzór dla młodych pokoleń – tak zwróciła się do odznaczonych medalami Anna Matusiak.

Wręczone zostały również kwiaty, dyplomy oraz stosowne legitymacje. Nie zabrakło też jubileuszowego tortu oraz symbolicznego toastu. Niestety, stan zdrowia nie pozwolił wszystkim Jubilatom na przybycie. W uroczystości udział wzięło sześć par, jedna odebrała odznaczenia w innym terminie.

- Nasi Jubilaci 50 lat temu stanęli na ślubnym kobiercu, teraz świętują Złote Gody. Otrzymane medale to wyjątkowa nagroda za wytrwałość w miłości i wierności ślubowanej pół wieku temu podczas przysięgi małżeńskiej. Świętujące małżeństwa to wspaniały wzór mądrego życia i przykład, że nawet najcięższe obowiązki, gdy dźwiga się razem, stają się lżejsze – informuje Urząd Gminy Świnice Warckie. 

Wszystkim parom składamy serdeczne gratulacje oraz życzymy kolejnych lat pełnych szczęścia, radości, zdrowia i miłości.

Info: Urząd Gminy Świnice Warckie 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE