Reklama

Konkurs na animatora i animatorkę roku – nasi wśród najlepszych

Opublikowano:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Aktualności Fundacja Rozwoju Kultury Fizycznej, jak co roku wyłoniła wyróżniających się Animatorów z całej Polski, którzy swoimi działaniami najbardziej przyczynili się do promocji idei sportu powszechnego na orlikach.W gronie osób uhonorowanych tytułem Animator Roku znalazł się Tomasz Kieterling Animator z orlika przy I LO im. Kazimierza Wielkiego w Łęczycy. Najlepszych Animatorów Roku wyłoniono z grona liczącego ponad 3500 osób.

Uroczyste wręczenie dyplomów Animator Roku odbyło się podczas Ogólnopolskiej Konferencji Programu Nasz Orlik, 10 grudnia w Centrum Olimpijskim w Warszawie. Konferencja była też okazją do podsumowania najważniejszych wydarzeń, jakie miały miejsce w tym programie w 2015 roku. A działo się dużo - w2015 roku Orliki odwiedziło ponad 28 mln osób – dzieci, młodzieży i dorosłych. Aż o 4 542 194 osób więcej niż w 2014 roku.

- Od 2010 roku tj. od chwili oddania do użytku obiektu ,,Moje Boisko ORLIK 2012" w Łęczycy przy ul. M. Konopnickiej 13 do chwili obecnej pracuję jako animator ORLIKA - mówi Tomasz Kieterling.

To wyróżnienie jest dla mnie, jako animatora na Orliku zaszczytem i dowodem uznania za wykonaną dotychczasową pracę.Praca na Orliku stała się moją pasją. Lubię pomagać, dzieciom, młodzieży wspierać ich i wychowywać właśnie poprzez sport.

To miłe być dostrzeżonym spośród tylu animatorów. Należy jednak pamiętać, że jest to również sukces wszystkich animatorów, którzy dotychczas zemną pracowali tj: Magdy Kaźmierczak, Pawła Kasprzaka, Łukasza Pabjańczyka oraz Jerzego Banasika, z którym w tym roku odnosiliśmy największe sukcesy. Przypomnę: FRKF w Pucku w pierwszym kwartale tego roku wyróżniła Nasz ORLIK za zorganizowanie,,Turnieju Piłki Nożnej dla dzieci i młodzieży o Wielkanocnego Zająca” jednej z trzech najlepszych imprez w Polsce na ORLIKACH. Kolejne wyróżnienie otrzymaliśmy za zorganizowanie,,Rodzinnej Sztafety im. Kamili Skolimowskiej na ORLIKU”. Impreza ta miała charakter ogólnopolski. Następnym sukcesem było wywalczenie trzeciego miejsca w województwie przez Naszą Orlikową drużynę w Orlikowej Lidze Mistrzów. Patronat nad całą imprezą sprawował Marszałek Województwa Łódzkiego. Drużyna ta w większości składała się z wychowanków trenera Jerzego Banasika. Nie byłoby również tego sukcesu gdyby nieoddani sprawie wolontariusze: Maćku, Piotrku, Agnieszko, Kasiu, Ewo, Emilu, Przemku, Tomku, Sławku i Krzysztofie, bardzo Wam Wszystkim serdecznie dziękuję.

Na tę nagrodę złożyła się również bardzo dobra współpraca ze Starostwem Powiatowym w Łęczycy oraz Panią Joanną Wdowiak Dyrektor I LO im. Kazimierza Wielkiego w Łęczycy.

Nie nogę zapomnieć również o sponsorach organizowanych wielu wydarzeń sportowych na Naszym Orliku, jak też dzieciach, młodzieży i dorosłych, którzy licznie i chętnie odwiedzali to miejsce. Bez Was nie byłoby tego sukcesu.

Korzystając z okazji chciałbym przypomnieć, że Nasz ORLIK to miejsce dla wszystkich pokoleń tj. od dziecka do seniora i od marca 2016 roku zaprosić ponownie na ORLIK do uprawiania sportu i rekreacji - mówi Tomasz Kieterling animator 2015 roku.

Program „Moje boisko – Orlik 2012", który zainicjowano w 2008 roku, zakładał budowę w każdej gminie na terenie całego kraju – ogólnodostępnych, bezpłatnych kompleksów wielofunkcyjnych boisk sportowych wraz z szatniami i zapleczem socjalnym. Inicjatywa była związana z Euro 2012, ale stanowiła również odpowiedź na wciąż niską liczbę Polaków aktywnych sportowo. Dzięki współpracy Ministerstwa Sportu i Turystyki z samorządami wojewódzkimi i lokalnymi, wybudowano 2604 Orliki.

Na wybudowaniu boisk jednak się nie skończyło. To był dopiero początek batalii o zdrowie i lepszą kondycję Polaków. Program „Nasz Orlik” – zainicjowany przez Fundację Rozwoju Kultury Fizycznej (FRKF) – jest kolejnym działaniem wspierającym samorządy i Animatorów w budowaniu atrakcyjnej oferty sportowej oraz jej promowaniem wśród użytkowników Orlików. Ministerstwo Sportu i Turystyki dofinansowuje pracę Animatorów, działania szkoleniowe i promocyjne w ramach programów „Animator moje boisko Orlik 2012”, uruchomionego w 2009 roku oraz „Akademia Animatora”, wdrożonego w 2013 roku.

- Jak wskazują badania, aktywność fizyczna to nadal domena ludzi młodych, dobrze wykształconych, zadowolonych ze statusu majątkowego, mieszkańców miast. Tymczasem, Orliki stwarzają szanse na to, by zainteresować aktywnością sportową również ludzi starszych, czy pochodzących z mniejszych miejscowości, niezależnie od stopnia ich zamożności – mówi Monika Chabior, prezeska FRKF.

– I to się dzieje, a co istotne, liczba gości Orlików zwiększyła się we wszystkich grupach wiekowych.

Orliki oraz Animatorzy, wspierani w ramach realizowanych przez FRKF programów „Nasz Orlik” i „Akademia Animatora” (szkolenia, e-learning, inspiracje, propagowanie dobrych praktyk) i współpracujący ze sobą nawzajem, tworzą z lokalnymi stowarzyszeniami i organizacjami nową, jakość na naszej mapie lokalnych centrów wydarzeń, nie tylko sportowych, lecz także społecznych.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE