Reklama

Reklama

Łęczyca dostała kolejne dofinansowanie

Opublikowano: pt, 5 sie 2016 14:42
Autor:

Łęczyca dostała kolejne dofinansowanie - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Aktualności Ponad ćwieć miliona złotych na Łęczycki projekt pod nazwą „E-Łęczyca – nowoczesne technologie w usługach publicznych Urzędu Miejskiego”.Przygotowany przez pracowników łęczyckiego magistratu wniosek znalazł się na wysokiej trzeciej pozycji na liście pozytywnie ocenionych pod względem merytorycznym aplikacji. Złożony w marcu 2016 roku projekt zakłada budowę zintegrowanego systemu informacyjnego (ZSI), dzięki któremu będzie możliwe znaczące zwiększenie efektywności zadań wykonywanych przez Urząd Miejski w Łęczycy.Głównym problemem, który poprzez realizację projektu zostanie rozwiązany jest ograniczony dostęp do usług publicznych świadczonych drogą elektroniczną, w tym danych publicznych, co utrudnia mieszkańcom Łęczycy dostęp do instytucji publicznych. Obecnie prawie wszystkie sprawy urzędowe są załatwiane w sposób tradycyjny polegający na osobistym przyjściu do urzędu i załatwieniu sprawy.

Reklama

Pozytywna zmiana będzie polegać na zapewnieniu mieszkańcom miasta możliwości korzystania z szerokiego zakresu usług publicznych dostępnych drogą elektroniczną (bez wychodzenia z domu) z wykorzystaniem profilu zaufanego oraz podpisu elektronicznego dzięki budowie środowiska e-administracji, wprowadzeniu zdefiniowanych procedur obsługi i standardów informatycznych.

Założeniem projektu jest również ograniczenie odwiedzin obywateli w urzędach, przeniesienie tych kontaktów do Internetu oraz prosty dostęp do informacji publicznych. Przedsięwzięcie ma także zmniejszyć technologiczne, ekonomiczne i mentalne bariery wykorzystywania e-usług w społeczeństwie.

Wartość projektu 396 060,00 zł; wnioskowane dofinasowanie 257 600,00zł

Poniżej pełna lista rankingowa:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.