Reklama

Myśliwi z Koła Łowieckiego "Gęgawa" z Uniejowa zorganizowali ognisko dla uczniów

Opublikowano:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Aktualności Od kilku lat uczniowie ze Specjalnego Ośrodka Szkolno Wychowawczego im. J. Tuwima w Stemplewie wspólnie z myśliwymi z Koła Łowieckiego „Gęgawa” z Uniejowa dokarmiają zimową porą zwierzęta w lesie. Mając na uwadze tą współpracę, grupa wychowanków z Ośrodka została zaproszona na ognisko zorganizowane przez myśliwych. Odbyło się ono 5 listopada br. w ramach obchodów Dnia Świętego Huberta – ich patrona. Przy ognisku wychowankowie z Ośrodka mieli możliwość integracji z uczniami ze Szkoły Podstawowej z Wielenina i z Zespołu Szkół z Uniejowa.Spotkanie rozpoczęło się przypomnieniem podstawowej wiedzy o patronie myśliwych „Świętym Hubercie” i tradycji z tym związanej. Uczestnicy tej imprezy dowiedzieli się również na temat zwierzyny żyjącej w naszej okolicy. Liczne pytania myśliwych kierowane do dzieci nie pozostawały bez odpowiedzi. Część uczniów potrafiła udzielić prawidłowych odpowiedzi na te pytania a pozostali słuchali z ogromnym zainteresowaniem. Myśliwi w bardzo przystępny sposób zainteresowali uczestników tematyką myślistwa.

Uczniowie w czasie tych zajęć mogli uświadomić sobie, jaką rolę pełnią myśliwi w lesie. Dowiedzieli się, że myśliwi w ramach gospodarki łowieckiej nie tylko polują, ale głównie dbają o zwierzęta i o las. Przejawem tego jest dbałość o stan paśników, lizawek, czy też uprawa poletek i pasów zaporowych, których zadaniem jest zatrzymanie zwierzyny w lesie. Młodzież mogła obejrzeć broń myśliwską i postrzelać pod opieką gospodarzy z wiatrówki. Atrakcje te cieszyły się dużym zainteresowaniem. Myśliwi poczęstowali uczestników spotkania kiełbasą i kaszanką z dziczyzny, którą każdy upiekł sobie nad ogniskiem i zjadł z apetytem.

Ładna pogoda i miła atmosfera sprawiły, że czas upłynął bardzo szybko - aż żal było odjeżdżać do Ośrodka.

Było to bardzo sympatyczne spotkanie, ważne nie tylko dla dzieci, ale i dla myśliwych, pozwalające na zmianę stereotypowego wizerunku myśliwego. Dla dzieci i zwierząt - myśliwy to przyjaciel, a nie osoba niepożądana.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE