Reklama

Reklama

Żółta kartka za nieodpowiednią segregację śmieci. Mieszkańcy Łęczycy muszą przygotować się na kontrole

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: UM Łęczyca

Żółta kartka za nieodpowiednią segregację śmieci. Mieszkańcy Łęczycy muszą przygotować się na kontrole  - Zdjęcie główne

Żółta kartka za nieodpowiednią segregację śmieci. Mieszkańcy Łęczycy muszą przygotować się na kontrole | foto UM Łęczyca

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łęczyca Uwaga mieszkańcy Łęczycy! W najbliższych miesiącach zostaną przeprowadzone wzmożone kontrole prawidłowej segregacji odpadów. Główną przyczyną podjęcia takich działań są napływające do urzędu miejskiego informacje dotyczące niewłaściwej bądź niepełnej segregacji odpadów w gospodarstwach domowych.

Reklama

Urząd przypomina, że odbiorca odpadów komunalnych jest zobowiązany do kontroli zawartości pojemników i worków w celu określenia prawidłowości segregowania odpadów.

- Zgodnie z zapisami ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminie w przypadku niedopełnienia przez właściciela nieruchomości obowiązku selektywnego zbierania odpadów komunalnych, podmiot odbierający odpady komunalne przyjmuje je jako niesegregowane (zmieszane) odpady komunalne i powiadamia o tym burmistrza miasta oraz właściciela nieruchomości - czytamy w oficjalnym komunikacie. 

Firma odbierająca odpady komunalne zobowiązana jest do pisemnego dostarczania informacji do urzędu miasta o braku wywiązywania się z obowiązków segregacji odpadów przez właściciela nieruchomości. Pisemna notatka o nieodpowiedniej segregacji odpadów będzie przekazywana wraz z dokumentacją fotograficzną.

W konsekwencji zostanie wszczęte postępowanie w celu wydania właścicielowi nieruchomości decyzji określającej opłatę podwyższoną, tj. 66,00 zł od jednej osoby zamieszkującej nieruchomość i 2,80 zł miesięcznie za metr kwadratowy powierzchni użytkowej lokalu na której prowadzona jest działalność i powstają odpady komunalne.

Nieprawidłowa segregacja odpadów komunalnych będzie skutkować nieosiągnięciem wymaganego poziomu recyklingu, a w dalszej kolejności nałożeniem na gminę kar pieniężnych. Sytuacja taka może spowodować również podwyższenie stawek opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi.

Info: UM Łęczyca

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy